Udruga kampista Hrvatske

forum.camping-croatia.com
Sada je: 17 stu 2018 15:24.

Vremenska zona: UTC+02:00

Započni novu temu  Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 47 postova ]  Stranica 1 2 3 Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: 19 sij 2017 08:56 
Moderator

Na zajedničkoj sjednici Upravnog odbora i Nadzornog odbora UKH utvrđena je članarina UKH za 2017. godinu u sljedećim iznosima:

180,00 kn član nositelj (uključena CCI na zahtjev)
 20,00 kn član uže obitelji (suprug(a), djeca), stariji od 16 godina
 180,00 kn pravna osoba (tvrtka)
 130,00 kn svaki zaposlenik pravne osobe (tvrtke) koja je član Udruge kampista Hrvatske
 130,00 kn umirovljenik (uključena CCI na zahtjev)
 130,00 kn invalidna osoba (uključena CCI na zahtjev)

ŠTO DOBIVATE ČLANSTVOM U UDRUZI KAMPISTA HRVATSKE!
- iskaznica UKH- član nositelj na zahtjev CCI (Camping Card International) iskaznicu ( za članove uže obitelji doplata za CCI karticu iznosi 30,00 kn)- popust u hrvatskim i svjetskim auto-kampovima
Svi članovi dobivaju člansku iskaznicu UKH.
Svaki član može dobiti besplatno dodatnu međunarodnu CCI iskaznicu za putovanje u inozemstvo.

Što dobivate članstvom:
- iskaznica UKH
- pravo na CCI (Camping Card International) iskaznicu
- popust u hrvatskim i svjetskim auto-kampovima
- savjeti pri kupnji kamp opreme
- uskoro i popusti pri kupnji kamp opreme
- mogućnost besplatnog prijevoza karambolirane kamp prikolice uz članstvo u HAK-u i uplatom naknade za paket usluga HAK+ŠTO

Uplatu članarine izvršiti putem uplatnice na kojoj treba upisati svoje podatke, a u rubrici "poziv na broj" upisati svoj OIB i članski broj, kako bi mogli prepoznati vašu uplatu.

IBAN: HR2323600001101544275

Sve dodatne informacije (članarina, CCI kartice i ostalo) na: 098 380 425 (gosp. Buneta)

Pristupnicu možete ispuniti na našim stranicama preko sljedećeg web formulara:

http://camping-croatia.com/clanstvo/pri ... a-clanstvo

Vrh

PostPostano: 19 sij 2017 08:58 
Moderator

Riješeno! Čeka se da dođe članska iskaznica! :handgestures-thumbup:

Vrh

PostPostano: 19 sij 2017 09:04 
Moderator

I kod mene isto!

Uplaćeno i čekamo kartice!

Vrh

PostPostano: 19 sij 2017 09:26 
Zen kampist

Meni u 3 ističe pa ću onda uplatiti.
Ova CCI kartica mi se prošle godine vrhunski isplatila, dobio sam vani popuste u svim kampovima di god sam bio.

Vrh

PostPostano: 19 sij 2017 10:04 
Moderator

:handgestures-thumbup:

Vrh

PostPostano: 27 sij 2017 09:06 
Moderator

Zaboravio napisati, kartice stigle u roku od tri dana! :dance: :dance:

Vrh

PostPostano: 08 vel 2017 16:29 
Zen kampist

Da li će mi oni sami po isteku poslati novu uplatnicu ili ja prvo uplatim i pošaljem potvrdu uplate i onda dobijem kartice?
Prošle godine su mi poslali kartice i sve i uplatnicu pa sam tek onda uplatio.

Vrh

PostPostano: 08 vel 2017 20:27 
Moderator

kartice su ti godišnje 2016, 2017... članarina... pričekaj malo.... možda će uskoro biti novi tajnik ;)

Vrh

PostPostano: 09 vel 2017 08:57 
Moderator

dundino je napisao/la:
Da li će mi oni sami po isteku poslati novu uplatnicu ili ja prvo uplatim i pošaljem potvrdu uplate i onda dobijem kartice?
Prošle godine su mi poslali kartice i sve i uplatnicu pa sam tek onda uplatio.

Ispuni formu na stranici UKH, pa ti se na mail javi tajnik jer treba dodatne podatke za CCI karticu. Ostalo onda riješiš s njim.

Vrh

PostPostano: 09 vel 2017 10:10 
iskusni kampist

Unaprijed se ispričavam ako sam neumjesan s komentarima na forumu od UKH-a o UKH-e.
Naime, od aktivnih forumaša na ovom forumu mislim da sam se prvi registrirao i promovirao ovaj forum kao sredstvo komunikacije istomišljenika još dok smo se družili na forum.hr i drugim altenativnim forumima. Prvih nekoliko godina bio sam ponosni član UKH još dok se uz članstvo izdavao i časopis. Ponosno sam na recepciji kampova isticao karticu UKH-e stajući uz bok strancima i njihovim ADAC-ima, ACSI-ma i ostalim stranim kamping udruženjima. Međutim, redovito su me s UKH karticom odbijali u kontekstu popusta i tražili me HAK-ovu karticu. Situacija se nešto promijenila uvođenjem CCI kartice, ali ne baš previše unutar Hrvatske.
Još uvijek ne vidim korist članstva u UKH ako ću samo mahati karticom. Naime članstvom u HAK-u dobivam sigurnost na putovanju i 10% popusta u gotovo svim kampovima unutar Hrvatske. Gotovo svi kampovi isključuju kombinaciju više kartica popusta. Kupovinom ACSI kataloga (https://www.campingcard.co.uk/) dobivate i karticu i mogućnost boravka u predsezoni i postsezoni za iznos u prosjeku od 17 EUR-a u cijeloj Europi. Besplatnim registriranjem na http://www.avtokampi.si/kamping-kartica.asp također dobivate mogućnost boravka u kampovima po cijeni od 17 EUR-a.
Primjer od prije dvije godine, a vidim da je problematika aktualna i ove godine (http://www.zaton.hr/hr/specialoffer/12/ ... -card-2017, čak su ove godine prihvatili besplatnu avtokampi.si karticu dok kartice UKH-a i dalje nema). kontaktirao direktora kampa u kontekstu spomenute akcije, kad mi je rekao: "dovoljno je poslati dopis od strane UKH prema kampu i mi će movas isti dan uvrstiti na listu". Dopis sam proslijedio članu uprave UKH, međutim ništa od toga.
Nevjerojatno mi se čini i to da pojedini članovi uprave koriste članstvo stranih kamping udruženja kako bi ustvari ostvarili popust u vlastitoj zemlji.

Vrh

PostPostano: 09 vel 2017 12:58 
kamperska gerijatrija

Gac je napisao/la:
Unaprijed se ispričavam ako sam neumjesan s komentarima na forumu od UKH-a o UKH-e.
Naime, od aktivnih forumaša na ovom forumu mislim da sam se prvi registrirao i promovirao ovaj forum kao sredstvo komunikacije istomišljenika još dok smo se družili na forum.hr i drugim altenativnim forumima. Prvih nekoliko godina bio sam ponosni član UKH još dok se uz članstvo izdavao i časopis. Ponosno sam na recepciji kampova isticao karticu UKH-e stajući uz bok strancima i njihovim ADAC-ima, ACSI-ma i ostalim stranim kamping udruženjima. Međutim, redovito su me s UKH karticom odbijali u kontekstu popusta i tražili me HAK-ovu karticu. Situacija se nešto promijenila uvođenjem CCI kartice, ali ne baš previše unutar Hrvatske.
Još uvijek ne vidim korist članstva u UKH ako ću samo mahati karticom. Naime članstvom u HAK-u dobivam sigurnost na putovanju i 10% popusta u gotovo svim kampovima unutar Hrvatske. Gotovo svi kampovi isključuju kombinaciju više kartica popusta. Kupovinom ACSI kataloga (https://www.campingcard.co.uk/) dobivate i karticu i mogućnost boravka u predsezoni i postsezoni za iznos u prosjeku od 17 EUR-a u cijeloj Europi. Besplatnim registriranjem na http://www.avtokampi.si/kamping-kartica.asp također dobivate mogućnost boravka u kampovima po cijeni od 17 EUR-a.
Primjer od prije dvije godine, a vidim da je problematika aktualna i ove godine (http://www.zaton.hr/hr/specialoffer/12/ ... -card-2017, čak su ove godine prihvatili besplatnu avtokampi.si karticu dok kartice UKH-a i dalje nema). kontaktirao direktora kampa u kontekstu spomenute akcije, kad mi je rekao: "dovoljno je poslati dopis od strane UKH prema kampu i mi će movas isti dan uvrstiti na listu". Dopis sam proslijedio članu uprave UKH, međutim ništa od toga.
Nevjerojatno mi se čini i to da pojedini članovi uprave koriste članstvo stranih kamping udruženja kako bi ustvari ostvarili popust u vlastitoj zemlji.

Slažem se, potpuno!

I sam sam razmišljao o registraciji i uzimanju autocamp.si kartice, ali čekam da vidim što će biti s arbitražom. Bojim se da bi posjedovanje te kartice u slučaju po nas nepovoljne odluke arbitara moglo postati poput posjedovanja članske iskaznice Saveza komunista početkom 90-ih!

Vrh

PostPostano: 09 vel 2017 16:20 
Zen kampist

Ja sam imao članstvo u HAK-u i odustao sam od njega prošle godine i platio članstvo u UKH.
Naime imao sam iste popuste sa HAK-om i CCI-em u HR međutim glavni razlog je taj što CCI daje popuste u EU dok HAK ne. Tako sam prošlo ljeto i u Njemačkoj i u Austriji i u Italiji zahvaljujući CCI kartici dobio fini iznos popusta kad se sve zbroji.
Od same UKH kartice nemam nikakve koristi ali se CCI isplati.
Šlepanje koje mi HAK daje i pomoć na cesti ionako mi ne treba kad imam sve to preko ZABE odnosno Allianza koji mi pokriva i EU dok mi HAK u običnom paketu ne pokriva EU.
Zato smatram CCI (UKH) ipak bolju opciju nego HAK.

Vrh

PostPostano: 10 vel 2017 20:38 
Moderator

problematika i je u tome što se godinama članstvo u UKH osipava i što je svima najbitnije prvo ŠTO SE DOBIJE od onoga da si podupirajući član nečega... vrlo jasan primjer je što navijači "Hajduka" imaju od toga što plaćaju godišnju članarinu? a ima ih na tisuće!
da bi udruga mogla funkcionirati treba imati i članstvo iza sebe u većem broju... ovako sitna jedva da je dovoljno jaka da ostvari i neke planom zacrtane ciljeve... ove godine je to prvenstveno organizacija dva rally-ja: Europa i Adria. Oni koji nisu bili sudionici tih događaja teško mogu to razumijeti, Misle da je to skup isključivo staraca, što uopće nije točno. Istina je da prevladava starija generacija penzionera, ali ima i hrpa mlađih.

Gac je napisao/la:
... pojedini članovi uprave koriste članstvo stranih kamping udruženja kako bi ustvari ostvarili popust u vlastitoj zemlji.

kad me već prozivaš - istina je da koristim i avtokampi karticu, i acsi karticu i UKH+CCI karticu gdje god mogu... neku u sezoni, neku van sezone... primjerice CCI karticu smo lani koristili više puta - od kampa u Mađarskoj za 1. maj, preko kampa u Liptovskoy Mari i Bratislavi u kolovozu i početkom rujna... a i ta spominjana ACSI kartica koliko znam ništa ne vrijedi u srpnju i kolovozu...

Panonski mornar je napisao/la:
I sam sam razmišljao o registraciji i uzimanju autocamp.si kartice, ali čekam da vidim što će biti s arbitražom. Bojim se da bi posjedovanje te kartice u slučaju po nas nepovoljne odluke arbitara moglo postati poput posjedovanja članske iskaznice Saveza komunista početkom 90-ih!

Samo se prijavi i stići će ti na email. Imaš listu pogodnosti i šteta je da ih ne iskoristiš. Kartica ne nudi samo popuste vezane za cijene u kampu već ima i nešto popusta u restoranima i slično. Kolega Klemen je to dobro zamislio. :handgestures-thumbup:

Vrh

PostPostano: 10 vel 2017 22:41 
iskusni kampist

Nikako mi nije bila namjera nekoga prozivati, a posebno ne s negativnom konotacijom, nego samo razmišljam naglas. Nezamisliva bi mi bila situacija da jedan Nijemac, Austrijanac ili Nizozemac traži članstvo u UKH kako bi ostvario popust ili nešto drugo u matičnoj zemlji.
Što se tiče osipanja članstva (posljedica je detektirana, super, to je već korak), ali treba tražiti uzrok. Očito aktivnosti koje se poduzimaju nisu dostatne. Mislim da smo mi forumaši svojom aktivnosti na susretima, forumu, privatnim kontaktima ... daleko aktivniji.
Isto tako mislim da bilo koja udruga koja se predstavlja kao nacionalna trebala štiti nacionalne interese, a ne se skrivati iza istih interesa i imati opravdanje "nitko nije zainteresiran, svi samo nešto traže ..."
Svakako treba imati strategiju ili plan razvoja udruge, kamping turizma itd.
U suprotnom postavlja se pitanje je li možda udruga samo paravan za nekolicinu odabranih kako bi ostvarivali vlastite interese.
Mislim da bi prije svega uprava HRVATSKE udruge, da ne kažem predsjednik udruge, trebala/o biti spona između Ministarstva turizma i kampova, između kampova i kampista itd. U suprotnom, po meni to je lokalno prijateljstvo pod krinkom hrvatske krovne udruge.
Postavlja se pitanje zašto su hrvatski kampisti rijetka vrsta u hr kampovima, često se puta ima osjećaj da su domaći kampisti možda i nepoželjni. Nije li dovoljan impuls upravo ACSI, Avtokampi i drugih udruženja, Udruzi da treba nešto napraviti ili je dovoljno imati opravdanje nek se i netko drugi angažira posebno oni koje svrbi. Ako je to tako, korektno bi bilo reći: "mi smo započeli, došli smo do jedne razine nemamo više energije" ili postojeću udrugu preoblikovati u Udrugu ljubitelja kampiranja lokalnog kvarta. Svaka udruga koja ima nacionalni predznak mora biti maksimalno angažirana, (to nije lako i zahtijeva dosta energije i vremena), ali nemojmo se praviti da imamo hrvatskiu udrugu, da promičemo i štitimo interese pripadajuće skupine kroz jedno ili dva okupljanja godišnje. Mislim da je aktivnost forumaša daleko veća u ovih zadnjih 4-5 godina, (koliki broj susreta smo odradili) sjetite se promjene Zakon o prometu i kategorije B i B+E, registracije i cestarine. Upravo inicijativa promjene je došla od forumaša.
Oprostite na podužem postu, ali zaista me smeta degradacija domaćih gostiju u korist stranih, a udruga koja se predstavlja nacionalnom nema reakcije.

Vrh

PostPostano: 11 vel 2017 09:31 
kamperska gerijatrija

Gac je napisao/la:
Nikako mi nije bila namjera nekoga prozivati, a posebno ne s negativnom konotacijom, nego samo razmišljam naglas. Nezamisliva bi mi bila situacija da jedan Nijemac, Austrijanac ili Nizozemac traži članstvo u UKH kako bi ostvario popust ili nešto drugo u matičnoj zemlji.
Što se tiče osipanja članstva (posljedica je detektirana, super, to je već korak), ali treba tražiti uzrok. Očito aktivnosti koje se poduzimaju nisu dostatne. Mislim da smo mi forumaši svojom aktivnosti na susretima, forumu, privatnim kontaktima ... daleko aktivniji.
Isto tako mislim da bilo koja udruga koja se predstavlja kao nacionalna trebala štiti nacionalne interese, a ne se skrivati iza istih interesa i imati opravdanje "nitko nije zainteresiran, svi samo nešto traže ..."
Svakako treba imati strategiju ili plan razvoja udruge, kamping turizma itd.
U suprotnom postavlja se pitanje je li možda udruga samo paravan za nekolicinu odabranih kako bi ostvarivali vlastite interese.
Mislim da bi prije svega uprava HRVATSKE udruge, da ne kažem predsjednik udruge, trebala/o biti spona između Ministarstva turizma i kampova, između kampova i kampista itd. U suprotnom, po meni to je lokalno prijateljstvo pod krinkom hrvatske krovne udruge.
Postavlja se pitanje zašto su hrvatski kampisti rijetka vrsta u hr kampovima, često se puta ima osjećaj da su domaći kampisti možda i nepoželjni. Nije li dovoljan impuls upravo ACSI, Avtokampi i drugih udruženja, Udruzi da treba nešto napraviti ili je dovoljno imati opravdanje nek se i netko drugi angažira posebno oni koje svrbi. Ako je to tako, korektno bi bilo reći: "mi smo započeli, došli smo do jedne razine nemamo više energije" ili postojeću udrugu preoblikovati u Udrugu ljubitelja kampiranja lokalnog kvarta. Svaka udruga koja ima nacionalni predznak mora biti maksimalno angažirana, (to nije lako i zahtijeva dosta energije i vremena), ali nemojmo se praviti da imamo hrvatskiu udrugu, da promičemo i štitimo interese pripadajuće skupine kroz jedno ili dva okupljanja godišnje. Mislim da je aktivnost forumaša daleko veća u ovih zadnjih 4-5 godina, (koliki broj susreta smo odradili) sjetite se promjene Zakon o prometu i kategorije B i B+E, registracije i cestarine. Upravo inicijativa promjene je došla od forumaša.
Oprostite na podužem postu, ali zaista me smeta degradacija domaćih gostiju u korist stranih, a udruga koja se predstavlja nacionalnom nema reakcije.

Što se udruga tiče, tu smo vjerojatno svjetski prvaci. Po onoj: "Dva Hrvata, tri stranke..." Mnogima je smisao postojanja upitan.

Nažalost, ali naš turizam se ubrzano svodi na sezonski posao za konobare i sobarice što se naših ljudi tiče. Barem je tako gledano iz ove naše slavonske perspektive, ali mislim da nisam promašio metu?!

Osim ovoga, žalosno je vidjeti sve one ljude koji po cijele dane stoje uz jadransku magistralu s natpisima "Zimmer frei" trče i vuku za rukav svakog potencijalnog gosta. Druga je strana medalje što bi za dva-tri ljetna mjeseca htjeli zaraditi za cijelu godinu i što apartmana ima više nego gostiju. A motike zahrđale...

Štošta u ovoj Lijepoj našoj ne štima i ne dopušta "malom čovjeku" da mu zaista bude lijepo! ( a moglo bi biti)

Što se inicijative za smanjenje cestarine tiče, zahvaljujem na trudu i uživat ću u plodovima vašeg truda! Nadam se da će i u budućnosti biti još inicijativa.

Vrh

PostPostano: 14 vel 2017 08:20 
Moderator

Nismo prvaci... i nisu dva člana tri stranke, ali nema veze...

Vratimo se na temu:

U članstvu u UKH dobije se i već spomenuta CCI kartica. Kartica se u HR kosi sa gore spomenutim HAKom koji dobijaju isti popust u nekim kampovima i to je istina, ali CCI kartica ima svoje velike prednosti van Hrvatske i oni koji putuju to i koriste kao kolega dundino. Ali osim toga popusta kartica ima i osiguranje koje pokriva do pet osoba na putovanju, što vjerojatno malo tko zna, pa čak sumnjam da i dundino to zna.

I to osiguranje je do maksimalne vrijednosti 2.500.000,00 CHF i pokriva sva nenamjerna oštećena pri odsjedanju u kampovima, hotelima ili privatnom smještaju čak. Kartica je priznata diljem svijeta, osim u SAD i Kanade. Također se u većini zemalja karticu CCI može deponirati na recepcijama umjesto putovnice (mi smo imali primjer u mađarskim kampovima)

Cijene kampiranja s popustom su i do 40% u pojedinim kampovima diljem Europe i to tijekom cijele godine, ne samo u pred- i posezoni. A neki kammpovi nude čak i prednost pri rezervaciji parcela.

Sve to i više koga zanima može vidjeti na web stranici Camping Card International.

https://campingcardinternational.com/

I ne zaboravite, učlanjenjem u Udrugu kampista ta kartica dobije se GRATIS!

Vrh

PostPostano: 14 vel 2017 09:18 
Moderator

CCI kartica ima svoje prednosti i unutar Hrvatske:

http://www.ficc.org/12best/

Vrh

PostPostano: 14 vel 2017 13:26 
Zen kampist

Svi ovi popusti sa CCI su ok, al ni meni nikako nije jasno da se u Hrvatskoj češće ili jednako može dobiti popust sa avtokampi.si karticom, nego sa UKH karticom.

I ovo što je Gac naveo, mislim za Zaton i ACSI, da su mu na recepciji rekli da ih nitko iz UKH nije kontaktirao za popuste i kad je Gac poslao mail u UKH, odgovora nema...

Jel u UKH preveliki problem komunikacija sa kampovima, jel to ne spada u njihov opis posla?

Slažem se sa Gacom, ako nešto u nazivu korisit riječ Hrvatsko onda bi, neovisno o visini članarine, treblalo raditi na nekim blagodatima na razini države i da pogodnosti imaju članovi u svojoj matičnoj zemlji na osnovu svoje kartice. Ne kažem da se u udruzi ništa ne radi, ali realno, organiziraju se rally do dva godišnje i ostatak ekipa (vjerujem u 80% slučajeva, jedna te ista) putuje po svijetu na teret udruge, promovirajući šta? Pa jel funkcija udruge promovirati Hrvatski turizam, možda usput između ostalog, ali to ostalo ja ne vidim.

Vrh

PostPostano: 14 vel 2017 14:53 
Moderator

To što su na recepciji rekli, tko zna dali je točna informacija. Nepristanu svi kampovi na ono što se traži od njih.

Gledam npr. kamp Adriatic prima UKH, CCI i ADAC karicu, čak ni HAK neprolazi.

Vrh

PostPostano: 14 vel 2017 18:57 
iskusni kampist

bajki je napisao/la:
To što su na recepciji rekli, tko zna dali je točna informacija.

Što se tiče Zatona, prije dvije godine inzistirao sam na razgovoru s direktorom kampa. Direktor mi je doslovno rekao javite se udrzi UKH i gospodinu ... nek se na memorandumu udruge napiše dopis, još isti dan će mo vas uvrstiti na listu udruga koje ostvaruju popust. Isiti dan sam osobno sastavio dopis (zbog vjerodostojnosti mogu ga i ovdje objaviti) te ga proslijedio upravi UKH da se samo copy/passte na memurandum te sa potpisom i pečatom proslijedi u kamp Zaton. Naravno da se od toga nije ništa dogodilo.

Što se tiče aktivnosti članstva, što mislite bili bilo zainteresiranih članova udruge ako bi se i njima ponudilo npr:

- ili možda bolje da se suzdržim nabrajanja

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 47 postova ]  Stranica 1 2 3 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+02:00

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir: